Pozycjonowanie naturalne to w skrócie pozyskiwanie odnośników w sposób zgodny z wytycznymi Google. Skutkiem podpisanych pod tym działań jest tworzenie naturalnego profilu linków - bezpiecznego dla promowanej strony.

SKLEP.SITESEO.PL
Naturalne linki to kluczowy element w początkowym etapie promocji każdej strony internetowej skupionej na sprzedaży. Najwięcej ruchu gromadzą strony będące na widocznych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Darmowe linki gov i edu

  • grudzień 17, 2013 at 10:42 pm

Linki pozyskiwane ze stron o rozszerzeniu gov czy edu (rządowe, edukacyjne) od dłuższego czasu są tematem mniej lub bardziej ciekawych rozmów. Dla wielu osób jest to metoda wzmocnia TR strony, zwiększenia jej zaufania w oczach Google co z kolei ma się przełożyć na większą tolerancję spamu. W niektórych przypadkach działa to znakomicie, tylko w niektórych bo mowa o realizacjach z głową.

W celu pozostawienia odnośnika na stronach gov i edu można wykorzystać posty blogowe, wpisy do ksiąg gości, fora lub mini wikipedie. Są to twory czasami zakładane przez administratorów stron rządowych i edukacyjnych które następnie lubią pozostawać bez opieki. Podstawowe pytanie: czy warto je wykorzystać?  Cała zabawa mija się z celem gdy nasz odnośnik wyląduje na zaspamowanej podstronie lub księdze gości. Całkiem niedawno miałem „w ręce” raport Klienta z usługi SEO mającej na celu pozyskać właśnie takie linki, większość z nich zamieszczona została jako komentarze pod wpisami posiadającymi ponad 10.000 linków wychodzących, nie znalazłem żadnego który nie byłby w otoczeniu minimum 1.000 linków. Czy tak perfidny spam może wzbudzać zaufanie?

Najlepiej wykorzystać tylko te lokalizacje na które nie wjechały dodawarki.
Blogi gov i edu w których przeprowadzana jest ręczna moderacja można obrać jako główny cel pisząc sensowne komentarze faktycznie odnoszące się do postów, jako Nick podając swoje imię. Osobiście omijam księgi gości jeśli chodzi o linkowanie docelowej strony, na upartego można jednak wybrać te najmniej zaśmiecone i łudzić się, że w przyszłości dodawarki tam nie wjadą. Do prywatnych Wikipedii w domenach edu i gov można wrzucić artykuł w języku angielskim z anchorem w formie adresu strony. Większość popularnych for internetowych pozwala na założenie profilu wraz z linkiem i krótkim opisem.

Lokalizacje można znaleźć korzystając z footprintów, kilka przykładowych (EDU/GOV Footprints):
site:edu “Powered by WordPress”
site:gov “Powered by WordPress”

site:edu inurl:wiki
site:gov inurl:wiki

site:edu inurl:guest_book/guest_book.php
site:edu inurl:infusions/guest_book
site:gov inurl:guest_book/guest_book.php
site:gov inurl:infusions/guest_book

site:edu “Powered by vBulletin”
site:edu “Powered by SMF”
site:edu “powered by Simple Machines”
site:edu “powered by punBB”
site:edu “powered by expressionengine”
site:gov “Powered by vBulletin”
site:gov “Powered by SMF”
site:gov “powered by Simple Machines”
site:gov “powered by punBB”
site:gov “powered by expressionengine”

Linki gov i edu w formie redirect
Istnieją również linki gov i edu z przekierowań (redirected). Pozyskać można je w banalnie prosty sposób, przykładowo na bazie dwóch poniższych odnośników:
fresnocitycollege.edu/redirect.aspx?url=http://[Adres-twojej-strony]/
mecc.edu/redirect.aspx?url=http://[Adres-twojej-strony]/

Wystarczy podmienić wartość [Adres-twojej-strony] na url swojej domeny tudzież dowolny inny i otrzymujemy redirect:
fresnocitycollege.edu/redirect.aspx?url=http://whitehatseo.co.pl/
mecc.edu/redirect.aspx?url=http://whitehatseo.co.pl/

Utworzenie takiej listy na bazie 41 zamieszczonych przeze mnie adresów i dowolnego edytora tekstu np. notatnika zajmuje 10 sekund (Ctrl+ H). Lista stron edu i gov redirect do pobrania: pobierz plik txt.

Problem polega jednak na tym, że ciężko jest je zaindeksować, bez tego na sucho utworzone linki nie mają najmniejszego znaczenia – są tylko adresami w notatniku. Samo pingowanie to jak walenie grochem w ścianę, potrzeba sporej ilości linków które wskażą robotowi każdy przygotowany adres. W tym celu proponuję wykorzystać Pakiet Presell 1000 z polecanej oferty: http://sklep.siteseo.pl/publikacje-presell/presell-mieszane/pakiet-1000-presell. Umożliwi to pozyskanie 25 linków na każdy z 41 utworzonych redirectów. Przy składaniu zamówienia wystarczy podać zmodyfikowane adresy i kilka słów kluczowych powiązanych ze stroną internetową.