Pozycjonowanie naturalne to w skrócie pozyskiwanie odnośników w sposób zgodny z wytycznymi Google. Skutkiem podpisanych pod tym działań jest tworzenie naturalnego profilu linków - bezpiecznego dla promowanej strony.

SKLEP.SITESEO.PL
Naturalne linki to kluczowy element w początkowym etapie promocji każdej strony internetowej skupionej na sprzedaży. Najwięcej ruchu gromadzą strony będące na widocznych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Przerwa techniczna a pozycojonowanie

Spotkałem się z pytaniem jaki wpływ może mieć przerwa techniczna serwisu (maintenance mode) na pozycjonowanie. Zapytanie pochodziło od właściciela sklepu internetowego w którym trwały prace konserwacyjne. Serwis miał poprawnie ustawiony kod błędu 503 (już po stronie skryptu).

Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Tego typu działanie tylko czasowo blokuje indeksację, może mieć jednak skutki negatywne. Odcina się w ten sposób czasowo treść strony nie tylko dla użytkowników ale też dla robota Google = Status 503 (Service Unavailable). Dla robota jest to informacja o czasowym przestoju, odbija go i informuje aby wrócił później. W skrajnych przypadkach może skutkować wyindeksowaniem (wiele odbić robota). Po przywróceniu działania serwisu wszystko wraca do normy (po czasie uzależnionym od czasu przestoju).

Leave a reply

Your email address will not be published.